PŁYTY WARSTWOWE UŻYWANE Z DEMONTAŻU

Możliwość ponownego wykorzystania w budownictwie używanych płyt warstwowych z demontażu to ich kolejna przewaga nad alternatywnymi metodami wznoszenia budynków. Dzięki wyjątkowej łatwości zarówno demontażu, jak i kolejnego montażu wykorzystanie płyt warstwowych z drugiej ręki znacząco usprawnia realizację inwestycji zarówno halowych, jak i indywidualnych (np. domy jednorodzinne). W asortymencie dobrego dostawcy znajdziemy nie tylko nowe produkty, ale również szeroki wybór używanych płyt warstwowych z demontażu. Dlaczego wielu wykonawców decyduje się wykorzystać używane płyty warstwowe? Ma na to wpływ kilka czynników.

Pierwszorzędne płyty warstwowe z drugiej ręki

Dynamiczny rozwój technologii w branży budowniczej jest widoczny również w przypadku polskich producentów płyt warstwowych, którzy produkują nowoczesne, zgodne z wszelkimi standardami oraz dyrektywami unijnymi i krajowymi płyty warstwowe ścienne i dachowe. Dzięki swej solidności i trwałości spory odsetek płyt może być ponownie wykorzystany po ich rozmontowaniu. Po pozytywnym przejściu przez rygorystyczną ocenę jakości część płyt trafia z powrotem do obiegu. Cena płyt po takim procesie jest oczywiście niższa od ceny płyt nieużywanych, jednak wszystkie oferowane płyty warstwowe są pełnowartościowe i nieuszkodzone. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wielkich inwestycji, takich jak supermarkety, magazyny, hale produkcyjne i magazynowe, budynki użyteczności publicznej oraz pomieszczenia gospodarcze, gdzie wybór między różnymi materiałami często wiąże się z różnicą w cenie liczoną w tysiącach złotych. Zmiana procesu technologicznego, rozbudowa zakładu lub nowe inwestycje wiążą się z koniecznością sporych wydatków, częściowo ponoszonych na materiały. Decydując się na racjonalizację kosztów, inwestorzy często wybierają tańszą opcję – a więc właśnie płyty warstwowe z drugiej ręki.

Zalety płyt warstwowych po demontażu

Niższa cena to tylko jedna z zalet używanych płyt warstwowych. Oprócz wspomnianej już łatwości montażu i demontażu warto wyróżnić jeszcze cechy wpływające na przyspieszenie konstrukcji oraz minimalizację jej kosztów – jest to niewielka masa jednostkowa płyt oraz wysoki poziom prefabrykacji płyt. Wszystkie te czynniki składają się na tanią i szybką budowę z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą używanych płyt warstwowych z demontażu – płyt warstwowych ściennych i dachowych, z rdzeniem z pianki poliuretanowej, styropianu lub wełny mineralnej od Polskich producentów m.in: Kingspan, Balex.